0216 518 21 69

Sosyal Medyada Biz}

Pleksi Lazer Kesim

Değişik teknik ve uygulamalarla yapılan son nokta Lazer Kesim Teknolojinin kullanıldığı bir çok ürün vardır. Teknolojinin son harikalarından biri olan lazer makineleri ile şekillendirilen bu ürünler; şık görünümü, tarzınızı yansıtan çizgileri ve modern duruşu ile görenleri hayran bırakmaktadır. İyi bir reklam aracı olan bu ürünler bu tekniklerle yaptırdığınızda, etkili ve olumlu bir geri dönüş sağlanabiliyor. Peki Lazer Kesim Nedir? Krom, çelik, bakır ve alüminyum gibi metallere, pleksi, ahşap,deri ve pvclerin üzerine uygulanan; kesme, kazıma ve oyma işlemlerine verilen addır.

Şimdi ise pleksi malzemesi ve Pleksi Lazer Kesim Tekniğine değineceğiz.

Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik bir malzemedir. Saydam ve yarı saydam çeşitleri olabilir. Kolay işlenebilen, kesilip, delinebilen, hafif bir plastik yapısı olan bir maddedir. Piyasada genellikle çeşitli ebatlarda düz levhalar halinde bulunur. 90°c sıcaklıkta yada 90°c – 115°c de ısıtılarak yumuşatılır. Böylece kalıplanarak istenilen biçim verilebilir. Camdan daha dayanıklı ve hafiftir. Tek dezavantajı termodinamik bir yapıda olduğundan yanmaya karşı dayanıklılığı daha azdır. (Döküm) Pleksiglas, istenen her şekle rahatlıkla uygulanma imkanı verir. Pleksilerin en büyük özelliği döküm levha olmasıdır.

Adından da anlaşılacağı üzere üretim yapılırken lazer kullanılarak kesim yapılarak şekillendirilmesinde kullanılan araçtır. Parça üzerine yollanan lazer, kesilmesi istenen kısmın eritmesi yakmasıbuharlaştırması vb. işlemler ile , pleksinin şekillendirilerek İstenilen üretimin yapılmasına olanak sağlar.

 

03 Haziran 2016
2.091 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN