0216 370 30 40

Sosyal Medyada Biz}

Pleksi Öneri ve Bağış Kutusu

Pleksiden yapılmış dilek bağış kutularının kullanımı oldukça yaygındır. Bakkallardan büyük mağazalara, cafelerden dolmuşlara kadar sayısız yerde irili ufaklı pleksi dilek bağış kutusuna rastlamak mümkün.

Hayır yapmak” olgusu Anadolu medeniyetinin temel direklerinden biri olduğu su götürmez bir gerçek ve herkesçe bilinen bir olgudur. Bunun bir getirisi olarak günümüzde de hayır yapmak isteyenler için pek çok köşe ayarlanıyor. Büyük mağazalardan küçük bakkallara, cafelere ve hatta dolmuşlara kadar pek çok yerde dilek bağış kutusuna rastlamak mümkün. Bu kutuları incelediğimizde ise çoğunlukla pleksiden imal edilmiş olduğunu görüyoruz. Sağlam, dayanıklı, farklı boyutlarda üretilebilen ve kırılması oldukça zor olan pleksi kutular özellikle dilek bağış kutusu olarak tercih ediliyorlar. Saydam bir şekilde üretilmeleri de bir başka avantaj oluyor. Sinema gösterimi yapılan merkezlerde, tiyatro salonlarında, kıyafet mağazalarında, postanelerde, restorantlarda, bankalarda ve daha pek çok kamusal alanda dilek kutularının yaygın olarak kullanıldığını görebiliriz.

Bakkalarda, camilerde, vakıflarda ve buna benzer pek çok yerde dilek kutularının yanında bağış kutularını görmek de mümkün. Maliyetinin az olması, temininin kolay olması, istenilen boyutta bulunmasının rahatlığı bu kutuların pleksi yapılardan tercih edilmesini sağlıyor. Pleksilerin şeffaf, yarı saydam ya da opak olması kullanıcının tercihine uygun hizmet sunulması açısından da bir tercih sebebi. Örneğin bir bağış kutusu için hazırlanan kutunun ne kadar bağış yapıldığını gösterecek nitelikte olup, bağışa özendirmek amacında olan kullanıcı şeffaf pleksi yapılarını tercih ederken; yardımların gizli olması gerekliliğini savunan bir kullanıcı için de opak pleksi kullanıcının istek ve ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte olduğundan edilmesine tercih ediliyor. Ayrıca pleksi kutuların yapısından ötürü üzerine yapıştırılmak ya da yazılmak istenen bir yazı için de çok fazla çaba gerektirmemesi, pleksilerin dayanıklı olması kullanım rahatlığı sağladığından pek çok kişi ve kurum tarafından çokça tercih ediliyor.

21 Şubat 2016
Pleksi Öneri ve Bağış Kutusu için yorumlar kapalı
13.934 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Mesajı Gönder.
Whatsapp İletişim
Pleksi Dünyası Merhaba