0216 370 30 40

Sosyal Medyada Biz}

Pleksi Fanus

Dünya üzerinde tarihi bir değere sahip olan ülkemizin bir çok yerinde müzeler bulunmaktadır. Müzelerde dolaşmak ve tarihi eserleri görmek ne kadar zevkli olsa da orda çalışanlar ve tarihi eserlerden sorumlu olan kişilerin onların korumsası bir hayli zordur. Müzelere gidildiğinde bir çok tarihi eserin cam zannettiğimiz fanusların içinde olduğunu görürsünüz. Cam sandığımız fanuslar aslında kırılması zor olan pleksi fanuslardır. Olası bir kazaya karşı müze görevlilerinin aldığı en önemli güvenlik prosedürlerinden biridir. Fanusların pleksi olması müze içindeki sensörlerin rahatlıkla takılmasını sağlıyor. Aklınıza gelen küçük tarihi eserler olabilir fakat büyük heykelleri de bu pleski fanuslarda saklanmaktadır.

Pleksi Fanuslar sadece müzelerde değil spor kulüplerinin kupa törenlerin de sürekli kullanılan bir yapıdır. Kupaların öneminden dolayı cam fanus kullanamayan organizatörler pleksi fanus kullanmaktadır. Verilen plaketlerin de çoğunda da plakesi yapısı kullanılmaktadır.

Ayrıca evimizde özel ve önemli olan eşyalarına cam bir fanus yaptırmak yerine pleksi fanus kullanılması daha iyidir.Özellikle evde küçük çocuk var ise cam yerine pleksi fanus kullanılması olası kazaları önler. Bir çok ünlünün evinde gördüğümüz kupalar, plaketler, verilen özel hediyeler bu pleksi fanuslarda saklanılmaktadır. Temizlemesi cam ile aynı olan pleksiler daha sağlam yapısından dolayıda tercih edilmektedir.

Ev hanımlarının da işini kolaylaştıran pleksi fanuslar özel alanlarda değil bir çok alanda kullanılmaktadır. Evlerde genellikle annelerimizin yaptığı keklerin konulması için kullanıldığı kaplar pleksidir. Evcil hayvanlardan bakımı en rahat olan balıkların da akvaryumları yeni nesil akvaryumlarda pleksiden yapılmaktadır. Evimizin güzel görünmesini sağlayan adınlatma sistemleri pleksi yardımıyla göze daha hoş gelmektedir. Yeni yapılan aydınlatma sistemlerinde cam kullanılması çok tehlikeli olduğu için pleksiler kullanılmakta. Ayrıca evimizin büyük bir dekor yardımcısı olan mumların rüzgardan korunması için de pleksi yapılar kullanılmaktadır

03 Haziran 2016
Pleksi Fanus için yorumlar kapalı
18.037 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Mesajı Gönder.
Whatsapp İletişim
Pleksi Dünyası Merhaba